Materace piankowe kontra sprężynowe – które są lepsze?

Materac pełni bardzo ważną funkcję w dążeniu do zdrowego snu i dobrego samopoczucia po przebudzeniu. Jeszcze kilkanaście lat temu kupowaliśmy głównie tradycyjne materace sprężynowe. Dziś powoli odchodzą one do lamusa ustępując miejsca nowocześniejszym i zdrowszym materacom piankowym, które są jednak sporo droższe w zakupie. Czym właściwie różnią się materace piankowe od swoich sprężynowych odpowiedników i czy rzeczywiście opłaca się w nie inwestować?

Materace sprężynowe i ich właściwości

Materace sprężynowe są znane i chętnie kupowane od wielu lat. Na przestrzeni dziesięcioleci przeszły także prawdziwą transformację i nowoczesne rozwiązania tego typu wyposażone w sprężyny nie przypominają już pierwszych, mało wygodnych i nietrwałych materacy. Nowoczesne materace sprężynowe to głównie akcesoria bonellowe, które wyróżniają się wysoką odpornością na odkształcenia, elastycznością powierzchniową oraz dużą progresywnością. Pozwala to komfortowo korzystać z nich osobom o różnej wadze. Istotną zaletą materacy sprężynowych jest także ich przystępna cena, co czyni z nich dobry wybór dla osób o ograniczonym budżecie lub poszukujących materaca tymczasowego np. do wynajmowanego mieszkania lub pokoju gościnnego.

Materace sprężynowe nie są pozbawione jednak pewnych istotnych wad. Przede wszystkim należy poświęcić sporo czasu i uwagi, aby wybrać dobrej jakości materac bonellowy, który zapewni nam wysoki komfort snu i wypoczynku. Wśród nich znaleźć można bowiem zarówno dobrej jakości akcesoria, jak i dużo słabsze w wykonaniu materace, które nie spełnią oczekiwań bardziej wymagających użytkowników. Pewną wadą materacy sprężynowych jest także ich „skrzypienie” podczas zmiany pozycji, które z czasem może się pogłębiać. Materace sprężynowe nie są także zbyt dobrym rozwiązaniem dla par, gdyż jedna osoba zmieniając pozycję w nocy może wybudzać drugą.

Materace piankowe kontra sprężynowe – które są lepsze?

Materace piankowe – czym wyróżniają się na tle innych rozwiązań?

Aby uniknąć tych problemów warto natomiast rozważyć zakup materaca piankowego. Materace piankowe to nowoczesne akcesoria do spania skierowane do najbardziej wymagających użytkowników, którzy nade wszystko cenią sobie zdrowy oraz komfortowy wypoczynek. Wykonane są ze specjalnych, wysokiej jakości pian, które oferują doskonałe podparcie punktowe dla całego ciała spoczywającego na nich użytkownika. Szczególną popularnością w ostatnich latach cieszą się materace wykonane z pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła idealnie dostosowuje się do kształtu sylwetki użytkownika.

Materace piankowe są ponadto bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich wysoka cena jest więc w pewnym sensie uzasadniona, gdyż raz kupiony materac piankowy będzie służył nam przez długie lata. Ich wybór będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą w najlepszy aktualnie dostępny sposób zadbać o wysoką jakość i komfort swojego snu. Idealne dopasowywanie się materaca do ciała docenią także osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, które często budzą się rano z uczuciem dyskomfortu – materace piankowe pozwolą skutecznie wyeliminować te uciążliwe dolegliwości oraz przywrócić wysoki komfort snu i wypoczynku.