Jaką deskę do toalety wybrać?

Wybór odpowiedniej deski do toalety ma wpływ nie tylko na wygląd łazienki, ale także na komfort korzystania z niej. Deski sedesowe występują obecnie w różnych kształtach, kolorach oraz formach, a przy ich wyborze należy zwrócić na dopasowanie do miski toaletowej oraz szereg innych czynników. Właściwie wybrana deska do toalety będzie trwała oraz stanie się estetycznym dopełnieniem wystroju wnętrza każdej łazienki.

Materiał wykonania deski toaletowej. Jakie tworzywa są najlepsze?

Deska do toalety, aby właściwie spełniała swoją funkcję, musi być wykonana z trwałych i solidnych materiałów. Aktualnie do wyboru mamy liczne tworzywa, z których produkowane są deski sedesowe. Należy do nich m. in. plastik, drewno, żywica poliestrowa oraz stal nierdzewna. Zdecydowanie najpopularniejsze są deski wykonane z plastiku. Najlepsze właściwości użytkowe posiada z kolei twardy plastik, który jest odporny na zarysowania, łatwy w czyszczeniu oraz często posiada także dodatkowe właściwości antybakteryjne.

Osoby poszukujące desek o bardziej zróżnicowanych walorach estetycznych powinny postawić natomiast na akcesoria wykonane z drewna, które szczególnie efektownie prezentują się w klasycznie urządzonych łazienkach, w których obecne są także inne drewniane elementy. Ciekawym rozwiązaniem są również kolorowe deski z żywicy poliestrowej – mają postać przezroczystych nakładek, w których wnętrzu zatopione mogą być różne ozdoby, np. muszle, kamyczki i inne.

Jaką deskę do toalety wybrać?

Rozmiar deski do toalety. Jak dopasować ją do miski sedesowej?

Deski do toalety możemy kupić osobno lub nabyć je w komplecie z miską. W tym pierwszym wypadku należy dokładnie ustalić rozmiar deski, aby możliwe było jej zamontowanie do sedesu. Ważnym elementem jest rozstaw zawiasów. Większość sprzedawanych desek posiada niewielki zakres regulacji, która pozwala na ich idealne dopasowanie do miski toaletowej.

Deska do toalety powinna posiadać dokładnie taki sam kształt, co miska. W sprzedaży dostępne są klasyczne modele owalne, miski prostokątne o ostrzejszych kantach oraz masywne deski o opływowej formie. Warto także zwrócić uwagę na kolor deski i wybierać takie, które nie będą żółkły czy odbarwiały się w trakcie ich użytkowania.

Deska wolnoopadająca czy tradycyjna – która jest lepsza?

Wybierając deskę do toalety warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale także dodatkowe walory funkcjonalne. Szczególną popularnością cieszą się dziś deski wolnoopadające, które pomagają uniknąć hałasu oraz zapobiegają przypadkowemu przytrzaśnięciu palców. Ich walory użytkowe docenią zwłaszcza rodzice, których pociechy samodzielnie korzystają z toalety.

Warto także wiedzieć, że wolnoopadająca deska do toalety zabezpiecza samą miskę sedesową przed uszkodzeniem oraz jest trwalsza. Podczas regularnego korzystania z klasycznej deski bardzo łatwo jest bowiem o jej uszkodzenie podczas gwałtownego zamykania. Z tego powodu akcesoria wolnoopadające są lepszym rozwiązaniem, aczkolwiek przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz trwałość samego mechanizmu.