5 pomysłów na stylowe dodatki do salonu

Salon to najważniejsza część każdego domu. To miejsce, w którym odpoczywamy po całym dniu pracy, czytamy książki, oglądamy seriale i spędzamy czas z najbliższymi. Bardzo ważne jest więc, aby urządzić go stylowo i funkcjonalnie. Niestety wiele osób nie dostrzega faktu, że ogromną rolę w aranżacji pomieszczania odgrywają nie tylko meble, ale również akcesoria. Jak dobrać je do charakteru salonu?

5 pomysłów na stylowe dodatki do salonu

Zegar ścienny

Niezależnie od tego, czy jest to unikalny nowoczesny projekt, czy tradycyjny styl, zegar ścienny dodaje zawsze klasy i elegancji każdemu salonowi. Możesz użyć zegara jako centralnego punktu na ścianie lub jako akcentu do innych elementów salonu. Masz przy tym wiele możliwości doboru kolorów - od klasyczne odcienia, aż po odważniejsze barwy.

Stolik kawowy - wygodne i praktyczne rozwiązanie

To drobny mebel, który nie tylko dodaje stylu, ale jest również bardzo praktyczny - świetnie sprawdza się do przechowywania czasopism, napojów lub po prostu wyciągnięcia nóg po długim dniu pracy. W sieci można również znaleźć stoliki kawowe, które służą jako miejsce do przechowywania książek i innych przedmiotów, które nie są często używane - posiadają one specjalną półeczkę.

Regał na książki - obowiązkowy element każdego salonu

Budowa domu lub remont mieszkania nie mogą obyć się bez zakupu tego dodatku. Doskonale wygląda, jest elegancki i praktyczne.

Od teraz, zamiast mieć książki porozrzucane po całym domu, możesz je uporządkować, umieszczając w salonie ładny regał na książki. Dostępnych jest wiele stylów, więc łatwo jest znaleźć taki, który pasuje do Twojego motywu dekoratorskiego.

Duża popularnością cieszą się ścienne regały w jasnych kolorach, ale równie dobrze wyglądają mniejsze regały z witrynami.

Lustro w salonie

Lustro to prosty sposób na dodanie czegoś przyciągającego uwagę do zwykłej ściany. Rozwiązanie to ma również inną zaletę - odbijając światło, powiększa małe pomieszczenia. Warto więc rozważyć wybór tego dodatku, zwłaszcza jeśli przestrzeń pokoju dziennego nie jest zbyt duża.

Aromatyczne świece

Świece to zawsze dobry pomysł, jeśli chodzi o akcesoria dekoracyjne do domu lub mieszkania. Mają wiele zalet. Przede wszystkim świece zapachowe są przydatne jeśli myślisz o stworzeniu ciepłej atmosfery w salonie, która zachęci gości do spędzania w nim czasu. Dodatkowo, świece po prostu wyglądają elegancko. Umieszczone w rogu salonu lub na parapecie dodają mu powagi oraz elegancji. Nie warto zapomnieć o ich zakupie, nawet jeśli jesteś dopiero na wczesnym etapie budowy domu.