Zalety etui i ich rodzaje

Popularność ebooków cały czas rośnie,  czemu trudno się dziwić, ponieważ jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych książek. Elektroniczne publikacje są przede wszystkim tańsze i nie zajmują miejsca na regałach. Osoby, które przetestowały już to rozwiązanie często zaopatrują się etui na czytnik, aby zapewnić pełną ochronę urządzeniu.

Zalety etui i ich rodzaje

Czytnik Kindle – jakie etui wybrać?

Funkcjonuje wiele sklepów i księgarń internetowych, które w swojej ofercie mają czytniki ebooków oraz etui dopasowane do konkretnego modelu. Zdecydowanie najbardziej popularnym jest Kindle, na który decyduje się dość duża część zwolenników ebooków. Każde etui kindle musi być wyprodukowany z najwyższej jakości materiału, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na ogólną jakość produktu. Jest ona bardzo ważna, choćby ze względu na to, że czytnik jest często zabierany w podróż, podczas przewożenia go bez odpowiedniego zabezpieczenia, może się po prostu uszkodzić. Dlatego właśnie głównym zadaniem etui Kindle jest ochrona przed usterkami mechanicznymi – na przykład z powodu upadku, czy zarysowania przedmiotami o ostrych krawędziach. Ponadto bardzo istotne jest zapobieganie szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych – wody, zmiennych temperatur, promieniowania UV. Te wszystkie aspekty nie mają znaczenia, gdy z czytnika korzysta się wyłącznie w domu. Natomiast jeśli urządzenie ma być zabierane wszędzie – wówczas etui jest niezbędne, na szczęście na rynku istnieje ogromny wybór – zapewniający ochronę i spełniający funkcje estetyczne.

Rodzaje etui Kindle

Duży wybór etui Kindle to niewątpliwa nadzieja, ale też problem z podjęciem decyzji zakupowej, która sprosta wszystkim oczekiwaniom. Wśród najczęściej oferowanych rodzajów znajdują się etui zamykane na zamek, taka forma ochrony jest dość wystarczająca. Jest tak, ponieważ takie etui Kindle odpowiednio chroni przed wilgocią, zabrudzeniem, jednak może być nieco mniej praktyczne, gdyż za każdym razem urządzenie trzeba wyjąć z pokrowca. Pod tym względem nieco lepiej wypadają zamykane etui, w którym czytnik umieszcza się w usztywnianej części, natomiast wyświetlacz jest przykrywany okładką. W takim przypadku nie ma potrzeby wyjmowania urządzenia, ponieważ chcąc poczytać, wystarczy otworzyć okładkę. Pozostała część czytnika cały czas ma zapewnioną odpowiednią ochronę. Trzecim rodzajem etui Kindle są pokrowce z dodatkiem w postaci podstawki – skutecznie odciąża ona dłonie podczas długotrwałego czytania, ponieważ urządzenie można postawić poziomo lub pionowo i opierać je o ściankę. W ofercie wielu sklepów dostępne są zarówno uniwersalne etui, jak i dedykowane dla konkretnych modeli urządzeń elektronicznych. Pierwsza propozycja wymaga jedynie podania wielkości wyświetlacza, od tego zależy właściwe dopasowanie produktu. Druga natomiast jest przeznaczona dla konkretnego modelu czytnika, np. Kindle, wówczas na inny nie będzie już dopasowany. Wybór jak zawsze uzależniony jest od funkcji, które ma spełniać, każdy użytkownik czytnika może zwracać uwagę na inne kwestie.