Ręcznie wykonana zakładka do książki

Mimo faktu, że niektóre osoby preferują książki elektroniczne od papierowych, te drugie cały czas są doceniane przez wielu. Nic nie zastąpi zapachu kolejnych stron i tych emocji, gdy docieramy do końca jednej strony, a dany wątek nadal nie został rozwiązany. Litery dostępne w urządzeniach mobilnych nigdy nie będą miały tyle uroku, co te wydrukowane na kartkach papieru i oprawione w formę książkową. Nieodzownym elementem, atrybutem, który nieustannie towarzyszy molom książkowym, tym tradycyjnym oczywiście – są zakładki do książek. Nie muszą być to nudne przedmioty, które niczym się nie wyróżniają i giną w stercie pozostałych akcesoriów. Jak się okazuje można je wykonać własnoręcznie, na specjalnej bazie, wyhaftować, lub narysować – ale przy zastosowaniu ciekawych technik i z nutką fantazji.

Ręcznie wykonana zakładka do książki

Wyjątkowa zakładka do książki – jaka może być?

Własnoręcznie wykonana zakładka do książki to piękna forma prezentu dla każdego wielbiciela książki, który jeszcze bardziej pokocha zagłębianie się w lekturach. Czas przedstawić kilka propozycji, które skradną czytelnicze serca od pierwszego wrażenia. Zakładka do książki wykonana na szydełku? Czemu nie! Żeby było ciekawiej, może przybrać różne postaci – na przykład zwierząt – osiołka, krówki, świnki, żabki i wielu innych. Innym pomysłem na upominek dla mola książkowego może być zakładka eko – wykonana z włókien bawełnianych, pochodzących z recyklingu. Istnieje możliwość wycięcia różnych motywów i dołączenia stylowego chwosta w podobnym stylu. Wszystkie zastosowane elementy pochodzą z recyklingu, co z całą pewnością docenią miłośnicy i zwolennicy ekologii. Wspomniana haftowana zakładka do książki to kolejna propozycja, obok której nie da się przejść obojętnie. Posiadane umiejętności pozwalają na wyszycie dowolnego motywu, nawet z inicjałem, wówczas nie ma już żadnych wątpliwości, kto jest zagorzałym czytelnikiem.

Rodzaje zakładek do książek handmade

W sklepach z artykułami dla rękodzielników można znaleźć gotowe bazy do tworzenia zakładek książkowych. Można je przyozdobić w dowolny sposób – na przykład chwostem, kryształkami, małymi kamieniami i podarować bliskiej osobie. Bazy mogą mieć różne kolory – złoty, srebrny, miedziany – każdy z nich jest wyjątkowy, do każdego można dobrać pasujące dodatki. Bardzo modne w ostatnim czasie stało się zdobienie akrylem, czego efekty mogą być zdumiewające. Akrylem pokrywa się przeróżne materiały, w każdym przypadku wygląda to przepięknie, dla osób początkujących dedykuje się korzystanie z szablonów. Przy nieco większej wprawie warto zabrać się za nowe kombinacje, nowe motywy. W technice akrylowej najlepsza jest pełna dowolność w łączeniu kolorów, może powstawać z nich całkowita abstrakcja, kontrast. Wszystkie wymienione propozycje zakładek do książek to jedynie część pomysłów, z całą pewnością jest ich o wiele więcej. Każdy, kto ma w najbliższym otoczeniu miłośnika książek i czytania już powinien wiedzieć, jaki upominek wręczyć na najbliższą okazję. Ręcznie robiona zakładka do książki to absolutny strzał w dziesiątkę.

Poprzedni Post