Plusy akustycznej izolacji budynku

Odpowiedniej jakości materiały do termoizolacji obiektów budowlanych, charakteryzują się nie tylko dobrą izolacją cieplną i ognioodpornością, ale również izolacją akustyczną, która znacznie zwiększa komfort użytkowania budynku.

Materiałem, który charakteryzuje się wysokimi parametrami izolacji akustycznej, jest wełna skalna ROCKWOOL. Jest ona przy tym ognioodporna i odznacza się wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi. Jej porowata i otwarta struktura, cechująca się dużą gęstością, skutecznie pochłania dźwięk. Zyskujemy tym samym redukcję hałasów i wibracji oraz stłumienie echa.

Właściwości wełny skalnej ROCKWOOL pozwalają na ośmiokrotne zmniejszenie słyszalnych odgłosów z pomieszczeń znajdujących się powyżej. A zastosowane do izolacji dachu – w porównaniu do innych form termoizolacji poszycia dachowego, o połowę redukują dźwięki powodowane padającym deszczem.

Wyciszające przedścianki

Wyciszające przedścianki to dodatkowe konstrukcje, montowane np. przy ściankach działowych wykonanych z betonu komórkowego lub ceramiki. O przedściankach przeczytasz także na:https://housemodern.pl/zalety-izolacji-akustycznej-budynku.html. Przedścianki wykonane z zastosowaniem płyt z wełny skalnej dają przyrost izolacji akustycznej wynoszący RW do 8-9 dB.

Płyty ROCKTON do akustycznej izolacji ścian, podłóg, stropów i poddaszy

Wysokiej klasy płyty ROCKTON dedykowane są do izolacji termicznej i akustycznej ścian działowych, trójwarstwowych i osłonowych. Znajdują zastosowanie również w konstrukcjach szkieletowych. Można nimi izolować poddasza użytkowe, stropy belkowe drewniane oraz podłogi na legarach.

Plusy akustycznej izolacji budynku

Płyty ROCKSONIC SUPER do akustycznej izolacji ścian działowych, podłóg, stropów i poddaszy

Do systemów suchej zabudowy, dedykowana jest wełna skalna ROCKSONIC SUPER. Są to płyty odznaczające się najwyższymi parametrami pochłaniania dźwięku – A klasa. Ich współczynnik pochłaniania dźwięku dla płyt o grubości 50-99 mm wynosi 0,80 AW, a dla płyt o grubości 100 mm – 1.0 AW. Mają one przede wszystkim zastosowanie w izolacji ścian działowych, poddaszy użytkowych, podłóg na legarach i drewnianych stropów belkowych. Płyty mają szerokość 61 cm, co gwarantuje idealne uszczelnienie ścian działowych o standardowych wymiarach 60 cm.

Natomiast do skutecznego wyciszenia podłogi, dedykowane są płyty STEPROCK HD, które idealnie tłumią hałasy i dźwięk upadających przedmiotów oraz tupania.