Kolorowa umywalka do łazienki. Hit czy kit?

Jeszcze do niedawna w sprzedaży dostępne były tylko i wyłącznie klasyczne, białe umywalki. Dziś sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej i bez większego trudu kupimy je także w innych kolorach. Umywalka czarna, czerwona lub błekitna fantastycznie skomponuje się z wystrojem nowoczesnych, łazienek nadając tym pomieszczeniom zupełnie nowego charakteru. Kiedy warto pokusić się o oryginalność i zastąpić tradycyjną białą umywalkę jej bardziej kolorowym odpowiednikiem?

Umywalka czarna, czerwona i błękitna – do jakich łazienek pasuje?

Kolorowe umywalki to absolutny hit ostatnich lat. Ich nietypowy wygląd i ciekawa, różnorodna kolorystyka pozwala wnieść nieco więcej życia do typowych polskich łazienek oraz zaciekawić każdą odwiedzającą to pomieszczenie osobę. Kolorowe umywalki, ze względu na swój nietypowy i oryginalny wygląd najczęściej spotykane są w nowoczesnych, urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami pokojach kąpielowych. Są także fantastycznym dopełnieniem wystroju każdego wnętrza, w którym dominuje konkretny akcent kolorystyczny.

Mimo tego, że umywalka czarna, czerwona i błękitna najciekawiej prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach, nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zainstalować je w bardziej klasycznie zaaranżowanych łazienkach. Kolorowa umywalka będzie ciekawym dodatkiem np. do pomieszczeń urządzonych w skandynawskim lub prowansalskim stylu, a jej oryginalny i żywy kolor pozwoli nieco urozmaicić wystrój całego pomieszczenia nadając mu powiewu świeżości i oryginalności. Aby stworzyć spójny i estetyczny wygląd kolorowa umywalka może zostać zakupiona w komplecie z sedesem lub bidetem w tej samej kolorystyce.

Stylem, do którego świetnie pasuje umywalka czarna, niebieska i czerwona jest również industrial. Ten nowoczesny, nieco surowy w odbiorze wnętrzarski trend szczególnie efektownie prezentuje się bowiem z dodatkiem kolorowych akcentów. Kolorowa umywalka obok ręczników i innych dodatków utrzymanych w tych samych barwach może więc stanowić barwny dodatek, który pozwoli przełamać nieco surową w odbiorze kolorystykę pomieszczenia nadając mu jeszcze większego uroku.

Kolorowa umywalka do łazienki. Hit czy kit?

Kolorowe umywalki nablatowe w nietypowych kształtach

Bardzo modnymi w ostatnich latach rodzajami umywalek są akcesoria łazienkowe wykonane z kolorowej ceramiki. Połączenie w nich oryginalnego koloru i nietypowego kształtu pozwala całkowicie odmienić wygląd łazienki nadając jej zupełnie nowego stylu i charakteru. Decydując się na zakup kolorowej umywalki czarnej, czerwonej lub w innej barwie warto jednak mieć świadomość, że zazwyczaj są to akcesoria przeznaczone do montażu nablatowego, przez co na ich zakup warto zdecydować się przy okazji planowania remontu w łazience oraz wymiany poszczególnych mebli.

Kolorowa umywalka czarna, czerwona lub błękitna może wyróżniać się nie tylko swoją fantazyjną barwą, ale także ciekawymi i oryginalnymi kształtami. Oprócz klasycznej armatury o okrągłym, kwadratowym lub prostokątnym kształcie w sprzedaży dostępne są bowiem także nowoczesne i oryginalne umywalki w formie muszli, misy oraz w innych fantazyjnych kształtach. Umiejętne zestawienie koloru, kształtu oraz rozmiaru umywalki z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia pozwala całkowicie odmienić wystrój każdego pokoju kąpielowego oraz nadać mu zupełnie nowego charakteru.