Co warto wybrać do domowej siłowni?

Własny zestaw do ćwiczeń w domu jest rzeczywiście bardzo praktyczny dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Tworzenie własnej, domowej siłowni może sprawić wiele radości. Niezależnie od tego, czy będzie Twoim głównym miejscem do ćwiczeń, czy nie, taka opcja ma naprawdę wiele zalet. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na dojazdy. Jest otwarta 24 godziny/7 dni w tygodniu. 

Mata do ćwiczeń

Wybierając matę, zastanów się, jak często chcesz na niej ćwiczyć. Im częściej trenujesz, tym większy komfort powinna zapewniać. Grubość maty powinna też pasować do rodzaju aktywności. Jeśli zamierzasz na niej wykonywać delikatne ćwiczenia, takie jak rozciąganie, czy pilates, wybierz model o grubości co najmniej 5 mm. Wtedy możesz ćwiczyć bezpiecznie i wygodnie. Koniecznie zwróć też uwagę na rozmiar. Jeśli planujesz ćwiczyć w pozycji leżącej, lepiej sprawdzi się dłuższą matę. Weź też pod uwagę trwałość. Jeśli zamierzasz ćwiczyć na niej regularnie lub intensywne, wybierz taką z powłoką ochronną.

Kettlebell

Kettlebell poprawiają ogólną siłę, równowagę, elastyczność i koordynację. Wzmacniają mięśnie kręgosłupa. Jednocześnie zmniejszają poziom tkanki tłuszczowej. Rzeźbią ładne mięśnie. Łączą trening siłowy z cardio. Możesz je śmiało wykorzystać do ćwiczeń balistycznych, które poprawiają siłę, elastyczność i wzmacniają układ krążeniowo-naczyniowy. Celują w  wiele grup mięśniowych, które pomagają w wykonywaniu codziennych czynności. Są kompaktowe i przenośne, dlatego możesz je łatwo schować.

Hantle

Hantle są niedrogie, wszechstronne i łatwe w użyciu. Możesz je wykorzystać w różnych ćwiczeniach. W zależności od wybranego ciężaru, liczby powtórzeń i tempa treningu, hantle mogą poprawić wydolność układu krążenia, spalić kalorie, zbudować mięśnie lub zwiększyć wytrzymałość mięśniową. Ćwiczenia obciążające pomagają zwiększyć gęstość kości i jednocześnie zmniejszyć ryzyko złamań. 

Co warto wybrać do domowej siłowni?

Piłka gimnastyczna

Znany dystrybutor sprzętu fitness przypomina, że piłka gimnastyczna jest bardzo wszechstronna. Dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród początkujących, jak i profesjonalistów. Nowicjusze mogą jej użyć m.in. do przyswojenia prawidłowej techniki robienia przysiadów. Już samo siedzenia na siłce rozwija koordynację i równowagę. Zwiększa też świadomość ruchów ciała. Ćwiczenia na piłce mogą rozciągać i wzmacniać mięśnie dolnej części pleców. Przyniosą natychmiastową ulgę w bólu. Angażują też głębokie mięśnie brzucha. Wzmacniają i tonizują mięśnie.

Power band

Power bands są tanie. Każdy sportowiec może łatwo je włączyć do treningu. Bez względu na to, na jakim jesteś poziomie zaawansowania, znacznie poprawią efekty ćwiczeń. Power bands oferują różne opory. Pozwalają uniknąć rutyny podczas treningów. Kontrolują napięcie mięśniowe. Zwiększają siłę, elastyczność i wytrzymałość mięśni i stawów. Dzięki nim możesz też rozwijać równowagę, stabilność i koordynację. Są uniwersalne i wszechstronne, dlatego możesz je łatwo włączyć do różnorodnych programów treningowych. Korzystając z power band, zmuszasz mięśnie do większego wysiłku. W ten sposób trening jest znacznie bardziej efektywny.