Jak urządzić pokój dziecka?

Tak samo, jak dorośli, dzieci chcą mieć wygodną i funkcjonalną sypialnię, w której mogą wspaniale odpocząć. Projektując pokój dziecięcy, warto zwrócić uwagę na układ przestrzenny, wyposażenie i wystrój. Z jednej strony powinien zachęcać do nauki, a z drugiej do zabawy, odpoczynku i snu. Urządzając pokój, koniecznie zwróć uwagę na potrzeby i gust malucha.

Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę są łatwym, szybkim i niedrogim sposobem na metamorfozę wnętrza. Zwróćmy na nie szczególną uwagę, gdy wynajmujemy mieszkanie i nie możemy malować ścian. Możemy je umieścić w dowolnym miejscu. Wybór motywów, wzorów i kolorów jest ogromny. Dużą popularnością cieszą się naklejki z bohaterami z bajek i komiksów. Możemy poprosić dziecko, aby samo wybrało naklejki. Jeśli podrośnie albo po prostu taka dekoracja mu się znudzi, zawsze można je zmienić na inne. 

Jak urządzić pokój dziecka? 

Wydzielone strefy

Jeśli mamy dziecko w wieku szkolnym, należy wydzielić w pokoju kilka stref: do nauki, zabawy, odpoczynku i snu. Nie musimy wybierać niczego skomplikowanego. W strefie nauki możemy postawić zwykłe biurko i regulowany fotel. W strefie odpoczynku powinien się znaleźć wygodny fotel, krzesło lub otomana.

Otwarte półki

Małe dzieci lubią często bałaganić. Można im jednak ułatwić sprzątanie, montując otwarte półki i stawiając kosze do przechowywania zabawek i gier. Dzięki temu będą mieć do nich w każdej chwili łatwy dostęp. Warto nauczyć malucha segregacji. W ten sposób zawsze będzie wiedział, co gdzie leży.

Maksymalizacja powierzchni

W małym pokoiku dziecięcym liczy się każdy centymetr. Można zmaksymalizować przestrzeń, popychając łóżko do ściany. Dzięki temu zagospodarujemy więcej miejsca do nauki i zabawy.

Jak urządzić pokój dziecka? 

Wspólna sypialnia

Nie zakładajmy automatycznie, że wspólna sypialnia oznacza idealnie dopasowaną pościel lub nawet takie same meble. Niektóre dzieci lubią symetrię, podczas gdy inne chcą podkreślić swój indywidualny styl. Dlatego pozwólmy dzieciom zdecydować, jaką chcą mieć pościel, lampkę nocną i dekoracje. Zachowajmy spójność stylu, wybierając taki sam model łóżka, ale w innych kolorach.