Właściwości i zastosowanie tapet z włókna szklanego.

Tapeta z włókna szklanego to pewien rodzaj okładziny ściennej. Charakteryzuje się ona przede wszystkim dużą trwałością i wytrzymałością. Wykonana jest ona z prasowanej i tkanej przędzy, która wytwarzana jest ze specjalnego rodzaju szkła.

Zalety tapety z włókna szklanego.

Zaletą tapety wykonanej z włókna szklanego jest to, że zapewnia ona możliwość oddychania ścian. Dzięki specjalnej preparacji, jest ona odporna na oddziaływanie wody. Zastosowanie tego rodzaju tapety pozwala na utrzymanie w domu właściwego mikroklimatu, ponieważ jest to materiał nienasiąkliwy, a przy tym paro przepuszczalny. Dzięki tym właściwością tapeta z włókna szklanego doskonale pozwala na odparowanie wilgoci, która kumuluje się w ścianach. Ponadto jest to produkt odporny na ścieranie. Bez obaw możemy ją regularnie czyścić, ponieważ bardzo trudno jest uszkodzić włókno szklane, nie musimy martwić się o to, że na tapecie powstaną przetarcia bądź odbarwienia. Może być ona myta i wycierana za pomocą większości dostępnych na rynku środków chemicznych, ponieważ jest odporna na ich działanie. Kolejną zaletą tapety z włókna szklanego jest jej długa żywotność, którą szacuje się na okres od 25 do nawet 30 lat. Ważną właściwością tego rodzaju tapety jest również to, że cechuje ją niepalność.

Właściwości i zastosowanie tapet z włókna szklanego.

Zastosowanie tapet z włókna szklanego.

                Tapety z włókna szklanego mają bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ można ich używać w różnego rodzaju budynkach. Świetnie sprawdzają się w: hotelach, szkołach, bankach, urzędach, a także we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach mieszkalnych. Co najważniejsze można przyklejać je do różnych powierzchni takich jak np.: beton, drewno czy też płyty kartonowo- gipsowe. Jeżeli ściany w danym pomieszczeniu posiadają drobne uszkodzenia, niewielkie rysy czy pęknięcia to doskonałym pomysłem na ich zamaskowanie będzie właśnie tapeta z włókna szklanego. Dodatkowo można ją układać nie tylko na ścianach, ale także na sufitach. Wszystko to powoduje, że tapety z włókna szklanego wgrywają w wielu rankingach konsumenckich.