Horyzontalne przewierty sterowane jako innowacyjny sposób budowy rurociągów.

Przewierty horyzontalne to nowoczesna technologia należąca do rodziny metod bezwykopowych. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach metody bezwykopowe są doskonałą alternatywą wobec tradycyjnych metod montowania instalacji podziemnych. A wszystko to, dlatego że są one przyjazne dla środowiska, nie generują wysokich kosztów społecznych i w znaczący sposób skracają czas wykonania robót.

Horyzontalne przewierty kierunkowe, – co warto wiedzieć na ich temat?

Horyzontalne przewierty sterowane to bardzo efektywny i innowacyjny sposób budowy rurociągów. Należy podkreślić, że w porównaniu do metod tradycyjnych jest to duża oszczędnością materiałów i energii oraz znacząca redukcja emisji gazów cieplarnianych. W przypadku horyzontalnych przewiertów kierunkowych stosuje się tak zwane metody przewiertu poziomego, dzięki temu prace można wykonywać w różnych warunkach gruntowych, nawet w terenach silnie zurbanizowanych. Co ważne metoda ta umożliwia układanie rur także pod rzekami czy kanałami. Z jakich etapów składają się prace związane z wykonaniem przewiertów horyzontalnych? Na początku następuje tak zwane wiercenie pilotażowe, następnie stalowe rury osłonowe są rozwiercane i wypychane na zewnątrz, na sam koniec natomiast zostają wpychane docelowe rury przewodowe. Bezwykopowe układanie rurociągów niesie za sobą wiele korzyści. Jest to przede wszystkim rozwiązanie ekonomiczne, a przy tym także ekologiczne. Niższe koszty realizacji przedsięwzięcia, skrócony czas wykonania prac, koszty społeczne zredukowane do minimum, niewielka ingerencja w środowisko to tylko niektóre z licznych zalet tego typu metod pracy. Co ważne w przypadku horyzontalnych przewiertów sterowanych nie dokonuje się wykopów, dlatego też systemy korzeniowe i warstwy gleby nie ulegają zniszczeniu. Jest to, zatem idealne rozwiązanie także w przypadku stref ochronnych i obszarów o dużych walorach przyrodniczych.

Horyzontalne przewierty sterowane jako innowacyjny sposób budowy rurociągów.

Horyzontalne przewierty sterowane wykonywane przez firmę LES-GAZ.

Firma LES-GAZ to firma świadcząca usługi z zakresu prac budowlanych takich jak horyzontalne przewierty sterowane. Oprócz tego przedsiębiorstwo to zajmuje się również wymianą i renowacją rurociągów, wykonywaniem przecisków pod trakcjami kolejowymi, drogami i chodnikami, a także profesjonalnym wierceniem w betonie. Do wykonywania przewiertów horyzontalnych firma wykorzystuje wysokiej jakości sprzęt marki DICH WITCH, a dzięki temu, że posiada własny sprzęt bez problemu jest w stanie wykonać każde zlecenie. Szczegółowe informacje na temat metod przewiertów horyzontalnych stosowanych przez firmę LES-GAZ odnajdziemy na stronie http://lesgaz.com/przewierty-sterowane.html. Warto zdecydować się na usługi właśnie tej firmy, jej działalność poparta jest, bowiem certyfikatem ISO. Ponadto pracownicy firmy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dlatego powierzone zlecenia wykonują w należyty i solidny sposób. Firma LES-GAZ cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów, co ważne swoja ofertę kieruje ona zarówno do jednostek samorządowych, firm, jak i osób prywatnych.