Lokalizacja mieszkania, czyli gdzie najlepiej kupić swoje cztery kąty?

Przy zakupie mieszkania, często mówi się o jego metrażu, cenie, sąsiedztwie, rzadko jednak całkowicie rozmówione są takie kwestie jak lokalizacja. Jest ważne i znaczące, gdzie będzie leżeć mieszkanie, w którym mamy zamiar zamieszkać i czy nie okaże się to złą inwestycją z wielu względów. Przy zakupie mieszkań od deweloperów, dobrze jest osobiście się przyjrzeć budowie i postępom, które mogą świadczyć o tym w jakim faktycznie otoczeniu będzie się mieszkać. Są bowiem ważne kategorie, które należy wziąć pod uwagę, gdy kupujemy dom.

Jednym z takiej kategorii jest bezpieczeństwo, które oznacza tyle co brak sąsiedztwa rzeki, nie stanie na grząskim gruncie, czy też inne potencjalne zagrożenia przyrody. Jest to ważne o tyle, że podczas jakiejkolwiek pogodowej anomalii, nie musisz martwić się o cały swój dobytek.

Czemu tak ważne jest t co masz w sąsiedztwie?

Na stronie dewelopera czytasz, że twoje nowe mieszkanie otacza zieleń i parki? Może lepiej sprawdzić, czy rzekome parki nie znajdują się kilka kilometrów dalej. Niestety w większości przypadków deweloper podaje dalekie sąsiedztwo zieleni, jako bliskie i na „wyciągnięcie ręki”.

Jak się jednak okazuje trudno zazwyczaj jest pogodzić deweloperom lokalizacje, które za jednym razem będą posiadły punkty usługowe w obrębie niedalekiej odległości i zarazem świetną komunikację z reszta miasta i łatwy dostęp do dużych obiektów usługowych. Warto dlatego zastanowić się nad czym bardziej zależy i co jest potrzebne w większym stopniu. Wówczas łatwiej ustalić, która lokalizacja będzie tym lepszym rozwiązaniem.

Lokalizacja mieszkania, czyli gdzie najlepiej kupić swoje cztery kąty?

Jeśli posiadasz samochód, warto również upewnić się, że będziesz miał go gdzie zaparkować, na ulicy, miejscu parkingowym lub w garażu. Wówczas na dalszy plan odejść może komunikacja miejska, na rzecz miejsc parkingowych i miejsc zielonych, gdzie po ciężkiej stresującej pracy można się zrelaksować i wypocząć. To samo dotyczy dzieci. Ich posiadanie często wymaga przedszkola lub szkoły w pobliżu, dobrze również by mieszkanie nie leżało nad ruchliwą ulicą.